מהי רפואה אלטרנטיבית?

אז מה זה בעצם רפואה אלטרנטיבית? בשמותיה הנוספים היא נקראת גם רפואה הוליסטית או רפואה משלימה. הרפואה המשלימה קיבלה את שמה מכיוון שהיא משלימה לרפואה הקונבנציונאלית (הרגילה) ומהווה לחולה אלטרנטיבה נוספת לטיפול.

הרפואה האלטרנטיבית הינה רפואה המדברת על אורח חיים. לפי שיטה זו אורח החיים שלך משפיע על הבריאות שלך… אורח חיים נכון יכול למנוע מחלות! כל שצריך זה להיות אדם שמח, מאושר ורגוע.

בכדי שנוכל לייצר לעצמנו אורח חיים אחר ושונה ממה שאנחנו רגילים אליו כל החיים עלינו להשקיע זמן וסבלנות רבים, כי שינוי אורח חיים הינו תהליך ארוך, ולכן ברפואה האלטרנטיבית תהליך ריפוי מלא יכול לקחת זמן רב.

אז איך נגדיר את ההבדל בין רפואה קונבנציונאלית לרפואה אלטרנטיבית?

ההבדל בין 2 סוגי הרפואה הוא שהרפואה הקונבנציונאלית מטרתה לטפל במחלה עצמה כדי להחזיר את האדם למצב בריאותי תקין ואילו הרפואה האלטרנטיבית מטרתה לטפל בחולה עצמו כדי להבריא אותו.

הרפואה הקונבנציונאלית התפתחה מאוד בשנים האחרונות ואיתה גם הרפואה האלטרנטיבית. בשונה מפעם, כיום רפואה אלטרנטיבית היא לא מילה גסה! ככל שהשנים עוברות הביקוש לרפואה זו גדל וישנם יותר ויותר מטופלים שמעוניינים לטפל בעצמם דרך רפואה אלטרנטיבית, וכיום בזכות ההכרה בתחום וביכולות הטיפול שלו, בהמון מרפאות וקופות חולים מציעים בנוסף לרפואה הרגילה את שירותי הרפואה האלטרנטיבית.

הרפואה האלטרנטיבית קיימת אלפי שנים וישנן המון שיטות רפואה בתחום זה אשר לא מעט מהן  מגיעות מארצות במזרח הרחוק. לכל מטופל מתאימה שיטה שונה בהתאם לסוג המחלה שלו, לאורח החיים שלו ולאופי שלו…

להלן כמה משיטות הטיפול הנפוצות ביותר ברפואה אלטרנטיבית:

דיקור סיני- טיפול בו מחדירים מחטים דקות מאוד (בעובי של שערה) למספר נקודות רלוונטיות בגוף בכדי להשפיע על המצב של מערכות או איברים שונים בגוף.

הומיאופתיה – טיפול בכאבים ע"י שימוש במנות קטנות של חומר הגורם לגוף תגובת ריפוי עצמאית.

אוסטאופתיה– טיפול העוסק באבחון וריפוי כאבים באמצעות מגע יד בלבד. מסייע בהקלה בהפרעות רבות של עצמות, שרירים ומפרקים.

רייקי- טיפול בו המטפל נוגע בגופו של המטופל באזור הכואב בכדי להעביר לו זרמי אנרגיה אשר ירפאו את הכאב.

קיימות עוד שיטות רבות ומוכרות בתחום: נטורופתיה, שיאצו, טווינה וכדומה. כל השיטות הנ"ל הן רק חלק קטן מסך השיטות הקיימות ברפואה האלטרנטיבית….

 

מאמרים נוספים:

צרו איתי קשר