כאבי ברכיים

מה כדאי לדעת בנוגע לכאבי ברכיים?

אולי כדאי להתחיל כי כאבי ברכיים נחשבים לאחד מהבעיות הנפוצות ביותר שקשורות בבעיות הקשורות למפרקים. בממוצע, מעל 55%
מהאוכלוסייה בגילאי 50 ומעלה עתידים לסבול או כבר סובלים בכאבי ברכיים.
שמדברים על מפרק הברך, חלק זה מכוסה סחוס אשר שומר על פעילות תקינה של המפרק ומאפשר לברך לפעול ללא בעיות וכאבים. הבעיה מתחילה ברגע שמתחילה להיות שחיקה בסחוס זה…
חשוב לדעת כבר בנקודה זו כי עבור אנשים שסובלים מכאבי ברכיים מומלץ לפנות לקבלת טיפול ולא להזניח את הבעיה, זו יכולה להביא על החרפת המצב.

למה כאבים בברכיים זו תופעה כה נפוצה?

  • אם לוקחים בחשבון שהברכיים צריכות להתמודד עם עומס עצום עקב מידי יום עם שגרת חיים לחוצה, פעילות גופנית מאומצת, הרמה של משקל כבד, עלייה וירידה של מדרגות ועוד ניתן להבין אולי להבין מדוע זה מגיע לאחוז גדול מאיתנו.
  • חוץ מזה בעיות ברכיים יכולות להופיע עקב העברה תורשתית.
  • תאונה או פגיעה בברך או באזור קרוב יכולים גם כן לגרום לכאבים באזור.
  • השמנת יתר מגדילה את הסיכוי לסבול מכאבי ברכיים מאחר והלחץ התמידי הרבה יותר גדול על הברך ויכול לגרום לשחיקה מהירה יותר.


חשוב לציין, יש סוגים שונים של בעיות ברכיים שנגרמות מסיבות שונות ומגוונות ולכן מומלץ להתייעץ עם רופא מתאים לבדיקה מקצועית של הבעיה.

דרכים עיקריות לאבחון כאבים בברכיים

1. רנטגן – היא שיטה המבוססת על צילום הרגל ומאפשרת לאבחן שברים ורמת שחיקת סחוס.
2. בדיקת CT – היא בדיקה יותר מפורטת ומדויקת המתבססת על ביצוע צילומי רנטגן מרובים אשר בודקות את הגוף מכמה מקורות באותה העת. שיטת זו מאפשרת לקבל תוצאות המתחלקות בחתכים שונים של האזור הרצוי (תמונה המחולקת לפרוסות).
3. מיפוי עצמות – היא בדיקה שדורשת שימוש בחומרים רדיואקטיביים אשר משמשים כחומר סימון שעוזר לאבחן מקומות בעייתיים. מדובר בשיטה יותר חודרנית אשר נעשה בה בדרך כלל כאשר יש צורך לבדוק עם בעיה עמוקה יותר.
4. שיטת MRI – היא שיטה שנחשבת בטוחה יותר ולא פולשנית ביחס לשיטות האחרות. השיטה מבוססת על שימוש בגלי רדיו ושדות מגנטיים שעוזרים בהדמיה של אזורים שונים בגוף. (מתאים גם לנשים בהיריון).

איך לטפל בכאבי ברכיים?

אם תרשמו בגוגל “טיפול בכאבי ברכיים” תמצאו אין ספור אפשרויות ופתרונות הכוללים ניתוחים, כדורים וטיפולים טבעיים שיכולים לסייע לבעיה. אנו מזמינים אתכם לדעת קצת יותר על טיפול אוסטאופתיה אשר הוכיח את יעילותו גם בבעיות הנובעות ממפרקים הכוללים בין היתר כאבים בברכיים.
כך או כך, ההמלצה היא תמיד לנסות ראשית למצוא פתרון כמה שיותר טבעי לבעיה לפני שבוחרים אלטרנטיבות פחות בריאות לגוף…

טיפול טבעי לכאב

טכנולוגיית IDD - טיפול בטוח ויעיל לכאבי גב ובעיות עמוד שדרה כולל פריצות דיסק / בלט דיסק!

דילוג לתוכן