המדריך להתמודדות עם גב תפוס

שמדברים על גב תפוס לרוב לא מתייחסים לאיזו בעיה כרונית אלא למצב עכשווי היכול להיווצר בגלל אין ספור סיבות. הגב יכול להיתפס עקב תנוחה לא נכונה בזמן השינה, ישיבה מרובה, מאוורר שמכוון על הגב לאורך זמן, במהלך פעילות גופנית ועוד…

דרכים שיכולות להקל על הכאב:

ניתן להגיד שיש מספר גדול של "שיטות" להקלה של גב תפוס, תלוי את מי תישאלו.

  • דרך אחת שיכולה להועיל היא עיסוי עדין וממושך באזור שנתפס הגב, באמצאות העיסוי הנכון למעשה תשמרו על תנועה ותחממו את האזור התפוס וזה יכול להשפיע על רמת הכאב. מומלץ לבצע זאת לא בשלב הכי חריף שבו הגב תפוס אלא בשלב שמורגשת כבר איזו שהיא הקלה.
  • מטליות חמות גם כן יכולות להיות יעילות על שמירה של חום באזור השריר, דבר שיכול בהחלט לשפר את ההרגשה והכאב.
  • מקלחת חמה עובדת על אותו הרעיון, המים החמים לעיתים מרככים את השריר ומאפשרים לו פשוט להשתחרר בצורה מהירה יותר.
  • במידה וקשה לך ליישר את הגב, לא ללכת איתו בכוח! מתיחת השריר עוד יותר לא תפחית את הכאב אלא תעשה את הדבר ההפוך…
  • להימנע ממצב של ישיבה. בזמן שמרגישים גב תפוס כדאי לשמור עליו ישר כמה שניתן לכן כדאי להימנע מישיבה ובעיקר לשמור על מצב ישיבה או עמידה.
  • חגורת גב היא גם דבר יעיל במצב זה, היא למעשה עוטפת את האזור התפוס במטרה לשמור אותו ישר ולמנוע תנועות חדשות של הגב.

הגב עדיין תפוס, מה עליי לעשות?

הכאבים משגעים אותך ויש לך צורך בטיפול מהיר יותר? כמו בכל סיטואציה דומה, עומדות בפנייך שני אפשרויות עיקריות: להשיג מרשם למשככי כאבים או פנייה לרפואה המשלימה.

ההמלצה שלנו כמובן היא דווקא עולם הרפואה המשלימה מאחר וברוב המקרים יציעו לך טיפול טבעי יותר אשר באמת נותן מענה לבעיה עצמה ולא מטפל רק בסימפטום עצמו…

אוסטיאופתיה לגב תפוס…

שיטת הטיפול אוסטיאופתיה מועילה ביותר במצבים של גב תפוס וברוב המקרים יוצרת הקלה משמעותית אחרי טיפול אחד בלבד. מאחר ואוסטאופט בקיא באנטומיה של גוף האדם הוא יודע כיצד לתת טיפול ממוקד במקור הבעיה ועל ידי כך להפיג את הכאב במהירות.

לדעת יותר על טיפול אוסטיאופתיה >>

מאמרים נוספים:

צרו איתי קשר